Turistika

Turistika a cyklovýlety

Na Costa del Sol máte obrovské množství zajímavých míst, které stojí za to navštívit, jsou to například města a národní parky. Níže naleznete pár tipů na místa, která stojí za to vidět. Za návštěvu určitě stojí Britská enkláva Gibraltar "The Rock", která se nachází 40 minut jízdy od apartmánu.  Průběžně budeme zajímavé tipy doplňovat, proto nás sledujte:)

Estepona

Nejzápadnější město na pobřeží Costa del Sol v blízkosti oblasti Cádiz. Pyšní se přes dvacet kilometrů dlouhým pobřežím, kde můžete relaxovat a zažívat romantické západy slunce nad horizontem moře.Nachází se 75 km od města Málaga a na úpatí hor Sierra Bermeja, které nabízí další turistické možnosti.V centru starého města můžete i v dnešní době vidět typické španělské domy s balkóny, které zdobí květiny, kde žijí místní obyvatelé, kteří se pyšní zachováním španělské kultury.Co stojí dále za shlédnutí jsou historické kostely např. kostel Nuestra Señora de los Remedios, který je postaven v rokokovém stylu, dále Torre del Reloj v Plaza del Reloj a další historické zajímavosti, na které je Estepona tak bohatá.V blízkosti centra Estepony je Marina, která disponuje kapacitou míst pro 443 lodí.Zázemí je plně vybavené od námořního klubu po sprchy, poštu, prádelnu a jiné další služby, které jsou potřebou každému kapitánovi.Zajímavosti, které stojí za zmíňku, jsou také muzea. Archeologické muzeum se nachází v Calle Matias Prats, kde můžete vidět exponáty jako jsou například šperky, keramika, mince z doby bronzové či paleolitu. Etnografické muzeum představuje historii Estepony, jak zde žili lidé v minulosti a nové Paleontologické muzeum, které bylo otevřeno v roce 2000 a představuje zkameněliny živočichů nalezené na území města a dále exponáty korálů a jiných darů moře.

Málaga

Město Málaga, si dovolíme označit jako jedno z nejkrásnějších přírodních oblastí jižního Španělska. Skýtá nepřeberné množství přírodních parků například:

 Axarquia Natural Park: Park byl vyhlášen díky své různorodosti a mikroklima za rezervaci UNESCO. Nachází se v pohoří Ronda, které nabízí drsnou krajinu s roklemi, jeskyněmi, kaňony, skvělá místa pro horolezectví trekking a cykloturistiku. Park má vyznačené trasy a poskytuje výlety s průvodcem, který jistě rozšíří zážitek o příjemné vyprávění o zajímavostech z této oblasti.

Montes de Malaga: Další park, který nemůžete nechat bez návštěvy je Montes de Malaga. Park se pyšní nejen svou krásnou přírodou, kterou můžete objevovat na kolech či pěší turistikou, ale také zde můžete v rámci objevování ochutnat typické místní pokrmy.

Serrania de Ronda: Serrania de Ronda přírodní park, který překvapí každého, který miluje panenskou přírodu. Najdeme zde nejen krásné trasy, které si můžete projít s místním průvodcem, ale také zázemí, které Vám poskytne komfort při celodenní túře. Doporučujeme také pláže, které obklopují centrum města. Každý rok získávají modrou vlajku, což je označení vysoké kvality a každý návštěvník na nich najde veškeré služby, které hledá. Mezi nejpopulárnější pláže patří La Malagueta, La Misericordia, El Palo či Pedegalejo. Jsou k dispozici k vodním sportům jako je surfování, windsurfing, plachtění také k rybolovu či si můžete půjčit šlapadlo a relaxovat na mořské vodní hladině.

Gibraltar

Gibraltar "The Rock" je fascinující místo se směsí sobě vlastních kuriozit... červené poštovní schránky a telefonní budky nebo opice na skále - jediné místo v Evropě, kde opice žijí volně v přírodě.

Gibraltar je ve skutečnosti kulturní koktejl s vlastním obyvatelstvem s italskými, španělskými, africkými kořeny. Samozřejmě, že hlavní památkou je úžasná skála, obrovský vápencový hřeben, který se tyčí do 426m, se strmými útesy na severní a východní straně. U starých Řeků a Římanů to byl jeden ze dvou Herkulova pilířů - Herkules stojící na dvou kontinentech - v Evropě skála Gibraltar, v Africe pohoří Atlas. Tyto dvě velké skály byly označovány ve starověku jako konec světa. Ze skály je nádherný výhled na celé pobřeží Costa del Sol a také na pohoří Atlas na druhé straně gibraltarské úžiny, 25 km široké.Gibraltar je strategický bod na mapě světa, je to duty free zóna a kvůli tomu je oblíbeným místem pro nákup alkoholu, tabáku, benzínu, kosmetiky nebo elektroniky za nízké ceny.Co si nenechte ujít během návštěvy Gibraltaru:vyhlídka na skále - lanovka nebo výlet s průvodcem opice na skále, vojenské tunely uvnitř skály, staré město, botanická zahrada, nákup - duty free zone .

Marbella

Marbella (vyslovuje se "Marbeja") je populární destinací nejen pro rekreantů, ale i pro ty z nás, kterým učaroval život u Středozemního moře. Téměř čtvrtina ze 135 tisíc obyvatel města Marbella a okolí se narodila v zahraničí. Počet obyvatel v letních měsících prudce stoupá - podle některých odhadů až na 700 tisíc.Staré centrum města je obklopeno ruinami maurských hradeb. Zlatá Míle (the Golden Mile) je čtyř mílový úsek mezi Marbella a přístavem Puerto Banús, kde se nachází množství ultra luxusních vil (jako je palác saúdskoarabského krále Fahda), drahých restauraci a světoznámých hotelů.

Puerto Banús: Puerto Banús je přístav luxusních jachet ležící na pobřeží Středozemního moře 6 km jihovýchodně od města Marbella, který každoročně navštěvují celebrity a boháči z celého světa. Pokud chcete vidět nádherné ultra luxusní jachty a super sportovní vozy vyráběné v limitovaných sériích, případně se zabavit v jednom z mnoha klubů, doporučujeme vám návštěvu Puerto Banús.