Pláže a koupání

Výběr pláží v okolí je velmi široký. Pokud se chcete dostat rychle na pláž, nejlepší volba je pláž přímo na předměstí Estepony cca 10 min jízdy z apartmánu. Výhodou je, že můžete bezproblémově zaparkovat přímo u pláže.

Můžete navštívit i jiné pláže v okolí, kterých je nespočet. Zde jsou uvedeny jen ty nejznámější z okolí Estepony.

PLAYA GALERA

Tato 2km dlouhá pláž je na západě Torre de la Sal a rozléhá se až do Bahia Dorada, je asi 40 m široká.

PLAYA BAHIA DORADA

Tato pláž je podobná ostatním v této oblasti. Je ohraničena dvěma mysy, je asi 700 metrů dlouhá a 40 metrů široká. Pobřežní promenáda byla postavena v nedávné době pro ochranu před erozí při zimních bouřích. Na pláž neexistuje žádný přístup autem. Na východě Bahia Dorada je kruhová rozhledna.

PLAYA ARROYO Vaquero

Tato pláž je na východ od Bahia Dorada, tam, kde se řeka Arroyo Vaquero vlévá do moře. Přístup pro auto je přes malou odbočku na pobřežní silnici směrem na východ těsně za mostem přes řeku Arroyo Vaquero. Pláž je asi 1 km dlouhá a 50 metrů široká,  je klidná s dostatkem parkovacích míst.

PLAYA COSTA NATURA

Pláž je pokračováním Playa Arroyo Vaqueros, ale část před letoviskem Costa Natura je oficiálně klasifikována jako "naturistická pláž". Costa Natura je první účelový naturistický komplex Španělska, nachází se na východ od města na 151. km. Komplex je pouze pro členy, ale dočasné členství je k dispozici pro naturisty bez zábran, nebo zvědavce. Úsek pláže je samozřejmě otevřen i veřejnosti . Můžete si pronajmout lehátka a malý kiosek prodává nealkoholické nápoje. Parkování je k dispozici na obslužné komunikaci na jihu od sjezdu na 151. km pobřežní silnice .

PLAYA El Cristo

Nachází se nedaleko města Estepona , na západ od Marina , El Cristo pláž se nachází v nádherné chráněné zátoce , ideální pro děti , se dvěma chiringuitos . Jeho ideální poloha znamená delší dobou slunečního svitu. Tato pláž se stává stále více populární v posledních letech. Pláž má dobrou atmosféru s hudbou z dvou plážových barů . Zátoka má teplejší vodu než okolní místa a velmi bezpečný pozvolný vstup pro děti . Na pláži je k dispozici plavčík a sprchy . K dispozici jsou dva dobré plážové bary ,trendy Beach Havana a Moore tradiční Chiringuito Lolailo . Příjezd pro vozidla je úzká, strmá silnice od kruhového objezdu na západ od Estepony. Letní parkování v zadní části pláže je chaotické , takže je nejlepší  zaparkovat o něco dále v otevřeném prostranství , kde je vždy dostatek parkovacích míst.  Je zde vysoký standard čistoty a vynikající zařízení byly uznány zadávání evropskou modrou vlajkou .

PLAYA LA RADA

Přímo v centru města Estepona je nejoblíbenější pláž, La Rada. Je to dlouhá a moderní nábřežní promenáda o délce (2,6 km). Chiringuitos (plážové bary) jsou umístěny podél celého pobřeží a nabízejí místní speciality jako je paella a čerstvé sardinky stejně jako jídla v mezinárodním stylu. Marina a maják se nachází na západním konci pláže La Rada. K dispozici jsou dvě velké podzemní parkoviště. Další parkování lze nalézt ve městě. Bezbariérový přístup je lepší tady než na okolních plážích .

PLAYA EL Padron

Populární pláž se nachází jen kousek na východ od Rio Padrón, v blízkosti Kempinski Resort Hotel. Na pláži je velké parkoviště a dva plážové bary, což je populární hlavně v létě. Je tam veliký výběr restaurací,který zahrnuje Terra Sana, Camuri gril, Carmen (tradiční španělská) s malou střešní terasou, La Pappardella (italská), stejně jako tapas bar Que Arte a španělská hvězda Cafe - restaurace je otevřena 10,00 - 24,00. Také se zde nachází restaurace Puro Beach a plážový klub s velikým bazénem, lehátky a DJ. Nachází se na sjezdu 159. Její vysoký standard čistoty a vynikající zařízení byly uznány evropskou modrou vlajkou.

PLAYA Arroyo de LOS Canos

Tento dvoukilometrový úsek úzké klidné pláže se skrývá za řadou starších nemovitostí. Zkuste Chiringuito v Punta del Castor jen kousek na východ od Rio Castor 160,5 km. Trasa vede dolů na pláž kolem zahrádkářské kolonie. Pláž v Tarifa stylu chiringuito (chill-out oblasti, saláty a koktejly, DJs, obchody) Sonora Beach se nachází v blízkosti Hacienda Beach na 162. km. Můžete zaparkovat na Urb Los Granados Play.

PLAYA GUADALMANSA / PLAYA BELLA

Tišší, úzké, kamenité pláže. Playa Bella je hned vedle luxusnější restaurace TikiTanoa. Na východ od Rio Guadalmansa je populární chiringuito.

PLAYA EL Saladillo

Všední městské, úzké pláž v této části Estepony, v blízkosti Costalita. Tato pláž je cca 3 km dlouhá.

PLAYA Casola

Městská, úzká pláž v této části Estepony je 2 km dlouhá, tato pláž je rozdělena do mnoha úseků. Atalaya Park Hotel se nachází západně od této pláže. Na východ od mysu je Rio Guadalmina, což je hranice mezi Esteponou s Marbellou.